Şirket Tarihçesi

Trinoks Yazılım resmi olarak 2002 yılında kurulmuş olmasına rağmen tarihçesi 1997 yılına dayanmaktadır. Şirketin profesyonel kadrosu çok uzun yıllardır OT/VT (Otomatik Tanıma ve Veri Toplama) sektöründe çalışmış ve sektörün önde gelen firmalarında bir çok projede yer almıştır. Trinoks Yazılım A.Ş. 2014 Haziran ayında Vector Bilgi Teknolojileri ile ortaklık yapısına gitmiştir. 2018 yılında Trinoks Yazılım A.Ş. hisselerinin tamamı Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından satın alınmıştır.

Çalıştıkları firmalarda proje lideri, yazılım geliştirme uzmanı, yazılım grup müdürü gibi görevlerde bulunmuş Trinoks çalışanları yurtiçinde ve yurtdışında 100 den fazla otomasyon projesinde bilfiil yer almış olmakla birlikte diğer bir çok projede de proje liderliği, yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri vermişlerdir. Geçmişte yapılmış olan başarılı projelerden esinlenerek sektörün ve Türkiye'nin şartlarını da göz önüne alarak kurulan Trinoks Yazılım ve Bilgisayar Donanım Sistemleri Anonim Şirketi'nin yazılım ekibi, Türkiye'de mevcut sektörde en fazla projede yer almış, en deneyimli kadrodur.

Yıllara dayanan iş tecrübelerini genç ve dinamik bir firmada hız ile bütünleştirerek başarılı projeler ortaya koymak için kurulan Trinoks kısa sürede Türkiye'de Barkodlu Otomasyon sektöründe tanınmış ve aralarında FORD OTOSAN, PETLAS, D&R, ŞİŞECAM, ARÇELİK, BEKO, ARÇELİK-LG, HARİBO, FLORMAR, EKİNCİLER gibi değerli firmaların da yer aldığı bir müşteri ağına sahip olmuştur.

Donanım konusunda sektörün önde gelen firmalarından Vector ile organik bağ (ortaklık) kurarak müşterilerine hem anahtar teslim projeler sunmuş, hem de en iyi ve en hızlı teknik servis hizmetini sağlamıştır. Kurulan ortaklık yapısı sayesinde grup firmaları haline gelen Trinoks ve Vector tek ve büyük bir aile olarak Ataşehirde İmpa Plaza da müşterilerine daha kapsamlı olarak hizmet vermektedir.

Türkiye'de önemli ERP Paketleri (SAP, Oracle, J.D.Edwards) ve Muhasebe Paketleri (Netsis, Logo, ETA) ile entegrasyon ve önyüz çalışmaları gerçekleştiren Trinoks aynı zamanda internet bazlı çözümlerle de en son teknolojinin getirilerini müşterilerine sunmuştur. Üçüncü Parti lojistik şirketleriyle de anahtar teslim depo yönetimi ve nakliye otomasyonları gerçekleştirmiş olup, bu firmaların müşterisi konumundaki firmalarla ve onların yazılımlarıyla entegrasyonlar gerçekleştirmiştir. Kullandığı teknolojilerdeki gelişmeleri sürekli takip eden ve uygulayan Trinoks, özellikle Microsoft .NET Teknolojileri ve LINUX + JAVA teknolojilerinde Türkiye’de yazılım sektöründe en iyi ve hızlı kodlama yapabilen ekip haline gelmeyi amaçlamıştır.

Gelinen son noktada güçlü bir yazılım ekibi ve donanım ağına sahip Trinoks Yazılım, otomasyon projelerinin yanında mobil uygulama alanında da Android ve IOS paltformunda yazılım geliştiren bir ekibi kendi içerisinde oluşturmuştur.